Rõivasuuruste mõõtmise juhend

RÕIVASTE MÕÕTMINE

Iga rõivaeseme tootekirjeldus sisaldab lisaks üldisele suurusnumbrile (L/XL … 42/44/ jne) ka täpsemaid rõiva suuruse andmeid, mis on olulised tähele panna eriti siis, kui tegemist on mittevenivast kangast taljesse töödeldud rõivastega.

Selleks, et tootekirjelduses esitatud mõõtudest üheselt aru saada, on abiks alljärgnevad joonised, milles on näidatud erinevad olulised kohad, kust mõõdud on võetud. Selleks, et kindel olla, kas rõivaeseme suurus sobib, soovitame enne ostu kindlasti ennast joonisel näidatud kohtadest mõõta ning võrrelda tootekirjelduses olevate andmetega.

NB! Varrukatega rõivaste juures pööra erilist tähelepanu varruka laiusele ehk käsivarre ümbermõõdule! Kuigi üldine rõivanumber on suur, võivad varrukad mõne lõike puhul olla ülevalt üsna kitsad!

Mõõdud on võetud mõõdulindiga käsitsi ja TASAPINNALISENA. Rõiva suurusnumbrist sõltuvalt võivad mõned venivast kangast rõivad seljas “lüheneda” vastavalt sellele, kuipalju rõivas laiusesse venib.
Kui rõivaeseme juurest puudub mõni mõõt, mida enne ostmist tahaksid lisaks teada, siis täiendava info saamiseks kirjuta info@stiilisalong.ee või jäta teade.